Мандри творчих українців (10-13 років)


“Глина” – серія воркбуків, які залюблюють в Україну. Створені насамперед для дітей у діаспорі, для використання як у школах вихідного дня, так і вдома.

Воркбук – це книжка, де кожна тема подана у формі активностей. Скласти пазл із відомої картини Марії Примаченко й намалювати власного фантастичного звіра, помандрувати до Венеції разом із Лесею Українкою та повчитися в Ірени Карпи вести блог про мандри, приміряти шапку й вуса Шевченка і розфарбувати тварин заповідника “Асканія-Нова”.

Воркбуки “Глина” якісні і за змістом, і за дизайном та методикою, гнучкі до адаптації в навчальних програмах та індивідуальному використанні. Теми й форми подачі інформації відповідають віку та зацікавленням дітей: “Мені це смакує” (2-4 роки), “Мені це личить” (4-6 років), “Козаки” (5-7 років), “Я творю місто” (7-9 років) та “Мандри творчих українців: Венеція, Париж, Нью-Йорк” (10-13 років).

Завдяки гранту Українського Культурного Фонду, електронні версії воркбуків доступні для безкоштовного завантаження на нашому сайті. А команда проєкту працює над розширеними друкованими версіями кожного з видань. Вже доступні для замовлення друковані воркбуки “Козаки правлять країною” (6+ років) та “Мені це смакує” (2+ років).

Над виданнями працюють викладачки українських шкіл Амстердама й Ноттінгема й видавництво Discursus.

Автори у збірці: Ірина Голодюк, Ліна Максимук, Наталя Соболевська, Марина Старик, Ольга Шеломова

 

Приклади тем і завдань до них (доступні для вільного завантаження): 

Методичні рекомендації (систематично оновлюємо й доповнюємо)

Що таке тревелоґ

✅ Кейс Що таке тревелоґ

✅ Кейс Секрети вдалого тревелоґу —

Українознавче наповнення: розповідь про поїздку Івана Труша до Єгипту за рекомендаціями Лесі Українки.

✅ Кейс Як я їздила в подорож до тітки

✅ Кейс Листівки з мандрів

Українознавче наповнення: відгуки про подорожі Михайла Коцюбинського, Лесі Українки, Івана Труша, Івана Франка, Михайла Грушевського.

✅ Кейс Мій тревелоґ —

Українознавче наповнення: відгуки Лесі Українки про мандрівку до Болгарії.

Венеція

✅ Кейс Венеція надихає —

Українознавче наповнення: Мандри Лесі Українки Європою та Італією. Уривок про Венецію з поеми “У пущі” Лесі Українки.

✅ Кейс Відповідальний турист

✅ Кейс Море. Враження —

Українознавче наповнення: Поїздка Сергія Васильківського Європою, роботи “Етюд моря. Венеція”, “Етюд. Венеція”, “Збирають устриці” Васильківського. Михайло Коцюбинський. Уривки з його листів про поїздку до Венеції й Криму.

Париж

✅ Кейс Київ. Париж

Українознавче наповнення: Анна Київська, Центр Анни Київської в Санлісі.

✅ Кейс Софія Київська. Графіті для Анни —

Українознавче наповнення: Графіті Софійського собору в Києві. Серії картин “Графіті для Анни”, “Київ”, “Париж” Катерини Косьяненко.

Кейс “Коло друзів” (очікуємо)

✅ Кейс Навколо світу. Софія Яблонська

✅ Кейс Фудблог від Ірени Карпи —

Українознавче наповнення: Текст Ірени Карпи з враженнями від життя в Парижі й гастрономічними рекомендаціями дітям.

Нью-Йорк

✅ Кейс Нью-Йорк

Кейс “Через океан: Нью-Йорк пісенний” (очікуємо)

✅ Кейс Емма Андієвська

✅ Кейс Мій великий тревелоґ

 

 

Чи сподобалася Лесі Українці й Сергію Васильківському Венеція, що смачного радить скуштувати в Парижі Ірена Карпа, як підкорював Нью-Йорк хор Олександра Кощиця – цікаві факти, поради з відповідального туризму, перші проби в міні-есе, які допомагають дитині пропрацювати елементи вдалого тревелоґу та готують до кінцевого “проєкту” – написання свого власного тревелоґу, – все це є у воркбуку “Мандри творчих українців: Венеція, Париж, Нью-Йорк”.
“Мандри” в інтерактивній формі тренують критичне мислення, заохочують рефлексію над такими серйозними питаннями як еміграція, культурна дипломатія, відкритість до інакшості.
Розрахований для молодших підлітків віком 9-13 років
Ілюстрації малювала Ольга Дегтярьова. Дизайн – студія WARTA. Дизайнер 3Д моделей Анастасія Горнічар.

Консультували: Надія Лихолоб (ЦДАЗУ), Ольга Сухобокова (КНУ імені Т. Шевченка), Олена Ящук-Коде і Мар’яна Гевак (“Лiтературні прогулянки в Парижi”), Веронiка Гоменюк та Андрiй Беницький, Діана Клочко (мистецтво), Соломія Савчук (сучасне українське мистецтво).